Darba laiks 23. un 28. decembrī 10:00 - 17:00
Jautājiet mūsu ekspertiem (371) 28 887 449 (371) 28 887 355

Displeja maiņa

Displeja maiņa


  Mūsu moderna pasaulē nav iespējami iztēlot mūsu dzīvi bez mobila telefona. Šis tehnikas brīnums kļuva praktiski katra cilvēka par neatņemamu daļu. Audio un video plejeris, foto un video kamera, spēļu ierīce – visas šis un daudz citas funkcijas izpilda tagadējais mobilais telefons. Viņš jau sen pārstāja būt parasti par telefonu, pašlaik tas ir tik daudzfunkcionāla ierīce, ka aizstāj daudz dažādas ierīces bez jebkādam problēmām un arvien vairāk kļuva līdzīgs mini-datoram.

  Mobila telefona tik bieža izmantošana pieved pie viņa darbspējas zaudēšanas. Ar laiku dilst dažas detaļas, piemēram: klaviatūra, šlejfi, pogas, skārienjūtīgais ekrāns. Tāpat neviens mobilais telefons nav apdrošināts no kritiena vai citiem mehāniskiem bojājumiem. Tādēļ īpaši izplatītākais remonts ir displeja maiņa vai displeja remonts.

  Uz šo brīdi eksistē mobilie telefoni ar trim dažādiem displeju tipiem.

  • - Šķidro kristālu displejs, tā saucamais LCD displejs (Liquid crystal display)
lcd_iphone_3g

  LCD displejs tas ir plakans displejs uz šķidru kristālu bāzes, kurš tiek izmantots grafiskas vai teksta informācijas attēlojumam telefonos.

  LCD displejs sastāv no sekojošiem pamatdaļām: šķidro kristālu matrica (stikla plate, starp kuras slāņiem atrodas šķidrie kristāli ar gaismas filtriem, kuri vai ielaiž gaismu vai ne), apgaismošanas sistēma, kontaktu grīste (šlejfs) un ietvers (visbiežāk plastmasas ietvars ar metālisku cietības rāmīti).

  Ka strādā LCD displejs? Matricas šūnas ar šķidru kristāliem paši nespīd, bet, atkarībā no padota uz tiem sprieguma, tie pilnība atveras gaismas caurlaidei, daļēji atveras vai pilnībā aizvērti attēla tumša gabala attēlojuma gadījumā. Atvērtās šķidro kristālu šūnas aizdegas ar apgaismošanas sistēmu, pēc ko uz ekrāna parādās konkrēts attēls.

  Vēl pirms 10 gadiem tāda tipa ekrānam bija vairāk priekšrocības, nekā trūkumu. Tāda displeja galvenā priekšrocība bija kompaktums, mirgošanas neesamība, precizitāte un attēla spilgtums. Bet ar laiku parādījās jaunas paaudzes displeji, tāpēc tagad LCD displejiem ir vairāk trūkumu.

  Ja pāris gadu atpakaļ LCD displeja galvenā priekšrocība bija tā biezums, tad tagad tas ir viens no tāda displeju tipa svarīgiem trūkumiem. Uz šo brīdi eksistē pārāk plāni displeji, nekā šķidro kristālu displeji.

  LCD displeja otrais svarīgais trūkums ir viņa nespēja rādīt absolūti melnu attēlu. Tumša attēla saņemšanai nepieciešams padot augstspriegumu uz šķidriem kristāliem, kuri bloķēs baltu gaismu no apgaismošanas (gaismas diodiem), kas noved pie liela enerģijas patēriņa un būtiski tērē akumulatoru.

  LCD displeja attēls ir atkarīgs no apskata leņķiem. Griežot telefonu pa vertikāli vai horizontāli, eksistē sliktas attēla redzamības iespēja.

  LCD displeja vēl viens trūkums noslēdzas tajā, ka pie mitruma trāpījuma displeja iekšpusē izveidojas plankumi, kuri pārkāpj displeja darbspēju, kopsummā telefonam ir nepieciešama displeja maiņa.

  Neskatoties uz visiem tāda tipa displeja trūkumiem, viņam vienmēr ir liels pieprasījums. Pateicoties daudzgadu izmantošanas stāžam un nelielai ražošanas cenai, mobilu telefonu daudzi pārstāvji uzstāda tieši LCD displeju.

  • - AMOLED displejs (Matrix Organic Light-Emitting Diode – Aktīva matrica uz organiskiem gaismas diodiem)
lcd_displejs_nokia_e7

  AMOLED tehnoloģija izmanto organiskas gaismas diodes kā gaismas izstarojušus elementus un aktīvu matricu gaismas diodes pārvaldei. Organiskie gaismas diodi tās ir molekulas, kas ir spējīgas izlaist gaismu strāvas plūšanas laikā un atkarībā no strāvas daudzuma mainīt krāsa intensitāte.

  Atšķirība no priekšgājēja LCD displeja, AMOLED displeji ir spējīgi atspoguļot lielu krāsu gammu, tiem ir paaugstināts spilgtums, kā arī augstākais attēla kontrastainums.

  Salīdzinājumā ar šķidro kristālu displejam (LCD), AMOLED displeja galvenās īpašības ir viņa caurspīdīgums, minimāls biezums un apgaismošanas nepieciešamības neesamība, kas ievērojami samazina enerģijas patēriņu.

  AMOLED displeja attēls, atšķirībā no citu tehnoloģiju ekrāniem neatkarīgs no apskata leņķiem. Tie atšķiras ar brīnišķīgu redzamību zem jebkāda leņķi pa vertikāli vai horizontāli. Tāpat AMOLED displejiem ir iespēja atspoguļot absolūti melnu attēlu, jo nav nepieciešamības bloķēt gaismu no apgaismošanas.

  Neskatoties uz visam AMOLED displeja priekšrocībām, eksistē arī dažas vājas vietas. Viens galvenais trūkums ir darbmūža samazināšana pie aktīva darba spilgtos toņos, un ar laiku var tikt pārtraukta krāsu pārraide.

  Augsta cena uz AMOLED displeju ražošanu traucē aktīvākā virzīšanā uz tirgu, tāpēc AMOLED displeja maiņa būs dārgāka, nekā LCD displeja maiņa.

  • - Super AMOLED displejs (Super Active Matrix Organic Light-Emitting Diode – Super aktīva matrica uz organiskiem gaismas diodiem)

  Kā izskatās Super AMOLED displeja konstrukcija? Dotā displeja augšējais slānis ir tačskrins. Viņš ir pielīmēts pie caurspīdīgam aizsargslānim, uz kuras ir novietota instalācija. Instalācija ir stiepļu tīkls zemsprieguma strāvas pārraidei. Instalācija paiet pie slāņa ar gaismas diodēm, un tie veido attēlu.

  Super AMOLED displejs ir uzlabota AMOLED displeja tehnoloģija. SAMOLED (Super AMOLED) displejam ir cita organizācija atšķirībā no AMOLED. AMOLED displeja izgatavošanas laikā tiek izmantotas dažas kārtas, starp kurām ir gaisa slānītis. Bet SAMOLED displejā ir tikai viena kārta, tačskrins ir pielīmēts pie displeja, kas ļauj atbrīvoties no gaisa slānīša. Dotā displeja konstrukcija ļauj iegūt lielāku spilgtumu, lasāmību uz saules, precizitāti un ievērojami plānu displeju. Tā kā nav gaisa sprauga, atstarpē starp displeju un tačskrinu nevar nokļūt putekļi. Pateicoties displeja spilgtumam un precizitātei, attēls nav atkarīgs no apskata leņķa.

  Līdz ar priekšrocībām eksistē daži trūkumi. Galvenais trūkums ir augsta ražošanas cena, kas ietekmē uz displeja cenām un attiecīgi displeja maiņa būs dārgāka.

  Otrais svarīgais displeja trūkums ir organisku gaismas diožu pakāpeniska izdegšana. Tāda displeja vidējais darba ilgums apmēram ir 6-10 gadi. Dotās problēmas risinājums būs displeja maiņa.

  Neskatoties uz dažiem trūkumiem, pēdējā laikā Super AMOLED displejs kļuva vispopulārākie displeji. Visbiežāk rodas mobilie telefoni ar tāda tipa displejiem. Bet, ja displejs tomēr pārstāja strādāt vai sadauzījās, tad nepieciešams nekavējoties jādara displeja maiņa.

  Kā notiek displeja maiņa?

  • - LCD displeja maiņa

  Tādēļ lai aizkļūt līdz displejam nepieciešams izjaukt telefonu. Tam tiek noņemts telefona aizmugures vāks, tiek izvilkta baterija un SIM karte. Nepieciešams atšķetināt kokskrūves, kuri tur priekšējo un aizmugures telefona korpusu. Pēc tā var noņemt mobila telefona aizmugures korpusu.

  Pēc tam, kad telefona aizmugures vāks ir noņemts, vajadzīgi akurāti aizvest plati malā un izstiept šlejfu no ligzdas. Šī procedūra ir nepieciešama, lai aizkļūt pie displeja un pēc tam nomainīt.

  Pēc tam, kad displejs ir atvienots no plates, viņš ir gatavs izņemšanai. Galvenais ļoti uzmanīgi izņemt displeju no korpusa, lai nekaitēt citas detaļas.

  Jaunais displejs ir akurāti ieliekams veca displeja vietā, pievienojas plate, displeja šlejfs piestiprinās atpakaļ pie plates. Pēc tam ir uzstādamas pārejas detaļas: mikrofons, pogas, klaviatūra (ja ir). Pirms telefona pilnas vākšanas vajag pārbaudīt jaunas detaļas darbspēju. Lai pārbaudīt jaunu detaļu vajag pievienot bateriju pie plates un ieslēgt telefonu. Detaļa ievietota pareizi, ja ekrāns korekti parādīja attēlu. Tikai pēc pārbaudes var pilnīgi savākt telefonu. Mobilais telefons jāpārbauda vēlreiz darba beigšanā. Ja viss strādā, tad var ar pārliecību pateikt, ka displeja maiņa ir veiksmīgi pabeigta.

  • - AMOLED displeja maiņa

  Bojāta AMOLED displeja maiņas princips ir identisks LCD displeja maiņas principam. Bet dažos pēdējos mobila telefona modeļos displeja maiņa ir ievērojami vienkāršota, jo displejs un skārienjūtīgais ekrāns ir viens kopējais modulis. Nevajadzīgi tērēt daudz laika mobila telefona pilnai izjaukšanai, jo nevajadzīgi atdalīt displeju no korpusa un skārienjūtīga ekrāna.

  Trūkstošas detaļas nepieciešams ielikt no veca moduļa gatavā modulī, tādas kā: skaļrunis, antena, vibrozvans, sistēmas ligzdas šlejfs un dekoratīvas pogas. Kad visas detaļas ir ieliktas modulī, pievienojam plati, piestiprinājām displeja šlejfu pie plates un tikai tad pievienojam aizmugures korpusa vāku. Remonta beigšanā nepieciešams testēt ielikto detaļu: ieslēgt telefonu un paskatīties, vai ekrāns reaģē uz pieskārienu, vai korekti parādīja attēlu, vai dekoratīvas pogas strādā, vai ir skaņa. Ja viss pareizi strādā, tas nozīmē, ka displeja maiņa ir veiksmīgi pabeigta.

  • - Super AMOLED displeja maiņa

  Tā kā Super AMOLED displeja prototips ir AMOLED displejs, tad displeja maiņa būs pēc tāda principa kā AMOLED displeja maiņa. Atšķirība ir tikai tajā, ka AMOLED displeja maiņa var būt divos veidos: mainās tikai displejs, vai uzreiz viss modulis, atkarībā no telefona. Bet jauna paaudzes telefoniem ar Super AMOLED displeja maiņa notiek pēc cita principa – mainās uzreiz viss modulis, kurš sastāv no displeja, skārienjūtīga ekrāna un aizsargkorpusa. Modulī vajag uzstādīt pārējās detaļas no veca: skaļrunis, pogas, šlejfs, plate un antena. Pēc tam vajag parbaudīt telefona darbspēju. Ja viss korekti strādā, tad displeja maiņa ir veiksmīgi pabeigta.

  Tomēr mobilais telefons ir pietiekami sarežģīta ierīce, mobila telefona katram pārstāvim ir savas „fiškas”, tāpēc bojājumu gadījumā labākais risinājums būs aicinājums pie speciālistiem servisā centrā. Jūs ietaupīsiet savas finanses, laiku un nervus. Jūs saņemiet remonta kvalitātes garantiju.

  Mūsu servisa centrs strādā Jums un Jūsu mobilajiem telefoniem.

whatsapp call