Šlejfu maiņa
Uz šo brīdi ļoti grūti iztēloties dienu, kas ir veikta bez mobila telefona. Tas kļuva par neaizstājamu ierīci katra cilvēka dzīvē. Bet diemžēl nekas nav mūžīgs. Bieža vai neuzmanīga telefona lietošana var atvest pie darbspējas zaudēšanas. Attēla sagrozījums vai neesamība, skaļums neregulējas, nestrādā skaļrunis – šo un daudz citu bojājumu cēlonis ir bojāts šlejfs. Tādēļ viens no izplatītajiem remontiem ir šlejfu maiņa.
Šlejfs – tas ir lokana kontaktgrupa, kura ir paredzēta mobila telefona dažādu komponentu savienojumam. Eksistē daži šlejfu veidi, tādi kā: displeja vadības šlejfs, starpplates šlejfs, klaviatūru šlejfs, garnitūras vadības šlejfs un mikrofona šlejfs.
Dažus gadus atpakaļ pateicoties šlejfam parādījās visiemīļotie telefoni „atvēruma telefoni” un „slaideri”. Neskatoties uz šo telefonu tik lielu pieprasījumu un popularitāti, tomēr tiem ir viena vāja puse – šlejfs. Tas ir tādu telefonu mehāniski kustīga daļa, tādēļ agri vai vēlu var salūzt. Ekrāns nekorekti rāda attēlu vai vispār nestrādā, slikti ir dzirdams sarunbiedrs, telefons neiekļaujas – šo bojājumu cēlonis ir pārberzts šlejfs, tādēļ tādos gadījumos ir nepieciešams remonts vai šlejfu maiņa.
Šlejfu maiņa – tā nav ļoti sarežģīta procedūra, bet pieprasoša noteiktas zināšanas un iemaņas. Tādēļ tādu procedūru kā šlejfu maiņa labāk uzticēt speciālistiem.
Šlejfu maiņa notiek dažos etapos.
- 1. etaps. Telefonu izjaukšana.
Tiek noņemts telefona aizmugures vāks, tiek izvilkta baterija un SIM karte. Nepieciešams atšķetināt kokskrūves, kuri tur aizmugures telefona korpusu. Pēc tā var noņemt mobila telefona aizmugures korpusu.
- 2. etaps. Plates izņemšana.
Kad telefona aizmugures vāks ir noņemts, vajadzīgi akurāti aizvest plati malā un izstiept slejfu no ligzdas vai sākumā izstiept šlejfu no ligzdas un pēc tam aizvest plati, tas ir atkarīgs no telefona veida. Šī procedūra ir nepieciešama, lai izņemt plati.
- 3. etaps. Telefona divu daļu atvienošana.
Šlejfs tāpat ir piestiprināts pie telefona priekšdaļas, tādēļ, lai viņu izņemt, nepieciešams atvienot priekšējo un aizmugures telefona daļu. Tam nepieciešams atšķetināt kokskrūves, kuri tur šīs divas daļas.
Pēc tam, kad vecs bojāts šlejfs tiks izņemts no telefona korpusa, var būt izdarīta šlejfu maiņa: veca šlejfa vietā piestiprinās jauns.
- 5. etaps. Telefona vākšana.
Pievienojas plate, displeja šlejfs piestiprinās atpakaļ pie plates, savienojas priekšējā un aizmugures telefona daļa. Tikai pēc tam, kad telefona daļas ir savienotas, ir uzstādamas pārejas detaļas: mikrofons, pogas, klaviatūra (ja ir). Pirms telefona pilnas vākšanas vajag pārbaudīt jaunas detaļas darbspēju. Lai pārbaudīt jaunu detaļu vajag pievienot bateriju pie plates un ieslēgt telefonu. Šlejfu maiņa izdarīta pareizi, ja ekrāns korekti parādīja attēlu, ja skaidri ir dzirdams sarunbiedrs. Tikai pēc pārbaudes var pilnīgi savākt telefonu: iegriezt kokskrūves, ielikt bateriju un SIM – karti, aizvērt telefonu ar aizmugures vāku. Mobilais telefons jāpārbauda vēlreiz darba beigšanā. Ja viss strādā, tad var ar pārliecību pateikt, ka šlejfu maiņa ir veiksmīgi pabeigta.